Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Powstała Strefa JP II

piątek, 04 października 2013 11:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do szydłowieckiej fary przybyły relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W relikwiarzu znajduje się kropla krwi papieża-Polaka. Owocem tej uroczystości było powołanie "Centrum Młodych - Strefa JP2'', które ma być miejscem twórczego spędzania czasu przez młodzież z Szydłowca.

W homilii bp Tomasik przypomniał zawołanie Jana Pawła II będące jego dewizą życia ''Totus Tuus'' - Cały Twój. Biskup radomski mówił, że słowa te są wyrazem zawierzenia, postawienia całego życia na relację miłości do Chrystusa i Jego Najświętszej Matki. Mówił również, że relikwie będą przypominały prawdę o Bogu bogatym w Miłosierdzie. Wiele uwagi poświęcił zagadnieniu, że poziom życia duchowego każdego z nas, a także parafii mierzymy się w uczestnictwie we Mszy świętej. - W tych relikwiach Ojciec Święty będzie zachęcał nas, by określać swoje życie poprzez wewnętrzny kształt miłości - powiedział ordynariusz radomski.

Podczas wniesienia relikwi Jana Pawła II bp Henryk Tomasik wręczył wszystkim tworzącym Strefę JP 2 oficjalne pasterskie błogosławieństwo. Jest to inicjatywa młodych ludzi. Jak mówi pomysłodawca i twórca projektu Przemysław Duda "Centrum Młodych - Strefa JP2'' ma być miejscem twórczego spędzania czasu przez młodzież z Szydłowca. - W swojej ofercie mamy śpiewanie w chórze, papieską bibliotekę, wolontariat, klub filmowy, a nawet szkołę mediów. Chcemy by w szydłowieckim Centrum Młodych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i aby każdy wyniósł z naszych spotkań coś dobrego i pożytecznego - powiedział Przemysław Duda.

Relikwie Jana Pawła II dołączą do relikwi, które szydłowiecka fara już posiada: św. Ojca Pio, św. Zygmunta i św. Stanisława. Powiat szydłowiecki podczas uroczystości reprezentował Włodzimierz Górlicki, starosta szydłowiecki i Marek Sokołowski, Przewodniczący Rady Powiatu.