Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ministranci, szlifujcie formę!

piątek, 04 października 2013 14:38 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Po raz kolejny ministranci staną do sportowej rywalizacji. Trwają przygotowania do XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

- Na zgłoszenia zainteresowanych turniejem drużyn czekamy do 20 października - wyjaśnia ks. Ireneusz Szustak z parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Bo to właśnie opoczyńska parafia wspólnie z parafią św. Mikołaja w Żarnowie organizują ministranckie rozgrywki. Zgłoszenie (parafia, kategoria, opiekun, kontakt) trzeba w tym roku wysłać drogą e-mailową na adres: - Co ważne, po wyznaczonym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane - zastrzega ks. Irek. - Po przyjęciu zgłoszeń wyznaczone zostaną rejony rozgrywania eliminacji. Gospodarz jako organizator ma zapewnione miejsce w turnieju finałowym. Jednocześnie prosimy chętnych księży o pomoc w organizacji turniejów eliminacyjnych - mówi i dodaje, że ta pomoc będzie niezwykle potrzebna. Bez niej eliminacje odbywać się będą musiały jedynie w Opocznie i Żarnowie, a liczba biorących w nich udział drużyn zostanie ograniczona; decydować będzie kolejność zgłoszeń. Mistrzostwa jak co roku odbywać się będą w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjlanych. Najlepsze drużyny turnieju reprezentować będą diecezję radomską podczas mistrzostw Polski, które na początku maja odbędą się w Lublinie. Patronem medialnym diecezjalnych mistrzostw ministrantów jest Radio Plus Radom.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.