Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Szopka u ojców Bernardynów prawie gotowa

piątek, 21 grudnia 2018 17:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Aniołowie kołyszący żłóbek, ruchoma figura kobiety pieczącej chleb, nowe figurki a przede wszystkim Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus - tradycyjna szopka w kościele o.o. Bernardynów jest już prawie gotowa. 

Przygotowania trwały blisko dwa tygodnie, obok członków wspólnoty włączyli się w nie również wolontariusze. Ojcowie Bernardyni starają się, by co roku w szopce znalazły się nowe elementy. Tradycja szopki - żłóbek z figurką Dzieciątka Jezus, Maryja i święty Józef oraz zwierzęta łączą się tu z elementami dodatkowymi. W tym roku w szopce znajdą się m.in. sceny rodzajowe wszystkich zawodów wykonywanych w Betlejem. Szczegóły zdradza ojciec Stanisław Górka, gwardian wspólnoty:

W szopce ojców Bernardynów pojawia się również figurka św. Franciszka, który w 1223 roku po raz pierwszy zorganizował żywą szopkę. - Idąc myślą św. Franciszka, który chciał przybliżyć prawdę, że Pan Jezus rodzi się podczas każdej Mszy świętej, mamy duży żłóbek i dużą figurkę Pana Jezusa przed ołtarzem - wyjaśnia gwardian Górka:

Szopka przygotowywana przez ojców Bernardynów w Polsce mają bogatą tradycję - dodaje ojciec Stanisław Górka i zaprasza do odwiedzania:

 Szopka odsłonięta zostanie będzie po pasterce, a oglądać ją będzie można do 2 lutego.