Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Warsztaty liturgiczne dla ministrantów

sobota, 23 lutego 2019 12:47 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Triduum Paschalne to prawdziwe wyzwanie dla ministrantów. Jak nie stresować się, a odnaleźć piękno i zrozumieć liturgię tych dni? Duszpasterstwo Ministrantów wraz z Diakonią Liturgiczną Ruchu Światło-Życie zaprasza na warsztaty o Triduum Paschalnym. Przyjmowane są ostatnie zgłoszenia.

Adresatami są dla ministranci ze szkół średnich i gimnazjum. W warsztatach mogą wziąć udział także ministranci młodsi po uzgodnieniu z diecezjalnym duszpasterzem ministrantów ks. Michałem Michnickim.

- Najtrudniejszym przedsięwzięciem w Kościele od strony logistycznej jest Triduum Paschalne. To jest czas, w którym ministranci nie mogą bardzo skupić się na tym, co wykonują. Po prostu jest sekwencja czynności do wykonania i tak jest, bo tak jest. Te warsztaty nie będą skupiały się wyłącznie na tym jak konkretne czynności wykonać, w jakiej kolejności, tylko na tym, co one znaczą - zapowiada al. Karol Dobrasiewicz z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Warsztaty odbędą się w ośrodku oazowym w Dąbrówce w dniach 15-17 marca 2019 roku. Kosztują 60 zł. Dojazd we własnym zakresie, jednak jeśli będą chętni zostanie zorganizowany autokar z Radomia. Zapsiywać się można telefonicznie u ks. Michała Michnickiego – 607 133 787. Zgłoszenia tylko do końca lutego.