Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pytania o teorię Darwina

piątek, 22 marca 2019 13:42 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Wojciech Sałek/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

"Rozmowy o... ewolucji i kreacjonizmie” były tematem kolejnego spotkania dyskusyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Młyńska".

Gościem spotkana był dr hab. inż. prof. nadzw. UTH Mirosław Rucki. To specjalista zarówno z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, jak i biblistyki. Jest autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z obu dziedzin. Należy do Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki oraz do Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

W swojej prelekcji prof. Rucki poruszył temat teorii ewolucji człowieka i małp człekokształtnych, którą poddał wnikliwej analizie oraz rzetelnej krytyce naukowej. Spotkanie poprowadził Jakub Mitek ze Stowarzyszenie 'Młyńska:

Na spotkaniu był również bp Piotr Turzyński:

Kolejne spotkanie z cyklu 'Rozmowy o...' odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 19.00, tym razem w klubie Arka przy ul. Chrobrego, a tematem będzie 'Szkoła a wychowanie młodego człowieka'. Gośćmi będą: Bernadeta Kudas dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, ks. prof Adam Maj z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Karol Semik, wiceprezydent Miasta Radomia odpowiedzialny za oświatę.

Patronem medialnym spotkań jest Radio PLUS Radom.