Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pascha naszych pasterzy

wtorek, 16 kwietnia 2019 11:16 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Radomscy biskupi będą przewodniczyć celebracjom liturgicznym Triduum Paschalnego w Radomiu, Jedlni-Letnisku, Skaryszewie i Kałkowie.

Mszy Krzyżma w czwartek o godz. 10 w radomskiej katedrze będzie przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Zgromadzi się na niej duchowieństwo diecezjalne i wierni świeccy.

Wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się Triduum Paschalne. Ks. bp Henryk Tomasik będzie sprawował Mszę Św. w katedrze, ks. bp Adam Odzimek w bazylice św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu, a ks. bp Piotr Turzyński - w kościele św. Józefa w Jedlni-Letnisku. We wszystkich tych świątyniach Msza Św. rozpocznie się o godz. 18. 

W Wielki Piątek nie jest sprawowana Msza Św., ale Liturgia Męki Pańskiej. Bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył liturgii w katedrze, a bp Piotr Turzyński - w kościele św. Stefana na radomskim Idalinie. 

W sobotę po zmroku gromadzimy się na Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna obchody Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgii w katedrze radomskiej przewodniczył będzie ks. bp Piotr Turzyński. Z kolei ks. bp Henryk Tomasik będzie celebrował liturgię w klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie o godz. 19. 

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ks. bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy Św. rezurekcyjnej o godz. 6.00 w katedrze. Ks. bp Piotr Turzyński będzie sprawował sumę o godz. 12.00 w sanktuarium w Kałkowie.