Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Adwent - czas duchowych porządków

piątek, 29 listopada 2019 15:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W niedzielę rozpoczyna się Adwent. To czas duchowych porządków.

Czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia jest najlepszym momentem na pogłębienie swojej wiary, zacieśnienie relacji z Bogiem i naładowanie duchowych akumulatorów. Zapytaliśmy radomian, jakie znaczenie dla nich ma ten czas:

Z mikrofonem wybraliśmy się także do Liceum Katolickiego im. Świętego Filipa Neri w Radomiu. - Adwent to czas wyciszenia, ale i radości - mówili licealiści z drugiej klasy:

Adwent to szczególny czas w życiu Waldemara Trelki, starosty radomskiego. - To czas takiego duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. W zadumie ale i radości. Adwent to podróż w lata minione. Zachęcam, abyśmy z radością wyczekiwali narodzenia Chrystusa w ludzkich sercach - powiedział Waldemar Trelka:

Ks. Piotr Zamaria jest obecnie kapelanem Służby Ochrony Państwa. - Adwent przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. To również czas dobroczynnej działalności na rzecz potrzebujących. To budzenie wrażliwości w ludzkich sercach - powiedział ks. Zamaria:

Z roku na rok internetowe rekolekcje stają się coraz popularniejszą formą rozwoju duchowego, a propozycji jest coraz więcej. Jedną z nich są rekolekcje najsłynniejszego dominikanina w polskim internecie, o. Adama Szustaka, który za pośrednictwem kanału w serwisie YouTube “Langusta na palmie” publikuje wiele katolickich treści. Wśród nich znajdują się również słuchowiska adwentowe, m.in. „Nocny Złodziej”.