Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Wydarzenia

Gdzie niebo łączy się z ziemią. 150 lat kościoła Św. Krzyża

niedziela, 08 grudnia 2019 14:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Parafia Świętego Krzyża w Kozienicach wkroczyła w rok jubileuszowy. Dziś odbyła się msza rozpoczynająca obchody 150-lecia kościoła parafialnego.

Mszy przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W homilii zauważył, że świątynia jest miejscem gdzie Niebo łączy się z Ziemią. - W kościele sprawy Boże mogą połączyć się ze sprawami ludzkimi i niech tak stanie się też w naszym życiu – powiedział Henryk Tomasik:

Parafianie licznie przybyli na jubileusz swojego kościoła. Wielu podkreśliło, że świątynia i parafia dużo dla nich znaczą:

We mszy uczestniczyli m.in. burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i starosta kozienicki Andrzej Jung. Obydwaj przekazali prezenty i złożyli życzenia z okazji jubileuszu.

Burmistrz podkreślił jak ważną rolę w życiu Kozienic pełni kościół i parafia:

Starosta podziękował proboszczowi i wszystkim osobom zaangażowanym w dbanie o kościół i parafię:

Dla proboszcza parafii Św. Krzyża, jubileusz to przede wszystkim podziękowanie za łaskę powstania kościoła. - Te mury przesiąknięte są modlitwą. Za to wszystko dziękujemy dobremu Bogu, że jest tu obecny – powiedział ks. kanonik Kazimierz Chojnacki:

Jak zapowiedział proboszcz, jubileusz będzie trwał przez najbliższy rok. W każdą drugą niedzielę miesiąca będą msze poświęcone osobom związanym ze świątynią.

Zapraszamy do nas: