Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Znajdź swoje szczęście w seminarium!

wtorek, 10 grudnia 2019 08:39 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Już tradycyjnie pod koniec grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędą się "Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową". Tegoroczne hasło to "Odnajdź swoje szczęście".

Adresatem jest młodzież męska - po szkole podstawowej, pracujący, studenci.

- To szybki kurs odnajdywania szczęścia w klimacie spotkań z żywym Bogiem. Chcemy dać uczestnikom takie szczęście, że odnajdą swoje miejsce na ziemi. Jest dużo miejsc, gdzie zrobiliby dużo dobra, ale jest jedno to szczególne, w którym najpełniej się zrealizują i zrobią najwięcej dobra. To im próbujemy dać. To są rekolekcje dla wszystkich, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie muszą wstąpić do seminarium. Wystarczy, że mają taką dobrą wolę podbudowania w sobie chrześcijaństwa, dobrej relacji z Bogiem, z Jezusem - mówi wychowawca seminaryjny ks. Paweł Gogacz.

Uczestnicy podążą śladami Abrahama. 

- Miał bardzo ciekawe spotkania z Bogiem i ciekawe dochodzenie do wiary. Został zaproszony do ofiarowania swojego syna. W bardzo późnym wieku musiał opuścić swoją ziemię rodzinną. Życie pełne niespodzianek, dużo znaków zapytania, a mimo wszystko bardzo dużo szczęścia - mówi ks. Gogacz.

Po raz piąty w przeprowadzeniu rekolekcji będzie pomagał al. Krystian Wieteska. - To jest taki okres w trakcie roku formacyjnego, kiedy czuję, że tego czasu nie jestem w stanie inaczej wypełnić. To jest takie oddanie się też na służbę drugiemu człowiekowi podczas tych rekolekcji, by pokazać mu światło na drodze, umocnić wiarę. Wiemy jaki jest kontekst współczesnego społeczeństwa, że bardzo często negowana jest obecność Pana Boga, potrzeba obecności wiary w przestrzeni publicznej. Rekolekcje są też cenne dla mnie. Przygotowując je sam też weryfikuję swoją wiarę.

Rekolekcje zaczynają się 27 i trwają do 30 grudnia. W programie jest codzienna Msza Św., nabożeństwa, spotkania w grupach, ciekawi goście, gra terenowa. 

Zapisy prowadzone są do 20 grudnia. Należy dzwonić pod numer telefonu (48) 330 91 01 lub (48) 330 91 19