Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kolejny okradziony kościół

piątek, 04 lipca 2014 15:48 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Po Mirowie i Radomiu kolejny okradziony kościół w diecezji radomskiej. Tym razem w nocy z 2 na 3 lipca z kościoła parafialnego w Jasieńcu Iłżeckim skradziono miedziane rynny i część parapetów okiennych.

Ks. Stanisław Wąsiel proboszcz parafii poinformował, że skradziono prawie wszystkie rynny, chodziło głównie o miedź. - Złodzieje nie weszli do świątyni, ich interesowała tylko miedź. Straty szacuję na około 5-6 tysięcy zł. Na szczęście sprawcy już zostali złapani. To trzech mężczyzn z powiatu starchowickiego. To nie nasi wierni. Wyrażamy smutek i ubolewanie zaistaniałym faktem - powiedział w rozmowie z nami ks. Wąsiel.

Sprawców zatrzymali funkcjonariusze ze Starachowic. Wszystkie skradzione przedmioty udało się odzyskać. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie.

Dodajmy, że to kolejny przypadek wandalizmu dotykający budynek sakralny w ostatnim czasie (po świętokradztwie w Radomiu i kradzieży w Mirowie). - Wierni są oburzeni tym faktem, tym bardziej, że od wybudowania kościoła, czyli od 1979 r. nikt nie porywał się na grabież parafialnej świątyni. Modlimy się w intencji sprawców i prosimy o dar nawrócenia dla nich - powiedział z kolei ks. Bartłomiej Goździewski, wikariusz parafii w Jasieńcu Iłżeckim.
Ko­ściół pw. MB Różańcowej został zbudowany w latach 1977-1979 staraniem ks. Stanisława Ciejki.