Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Coraz bliżej finał

piątek, 20 grudnia 2019 19:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Resursa Radom
Elżbieta Warchoł

Zakończyły się eliminacje rejonowe do udziału w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie Kolędowanie.

Ostatnie eliminacje odbyły się w piątek, 20 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Swój udział zgłosiło 41 podmiotów wykonawczych z Radomia, Kielc, Skarżyska – Kamiennej, Ostrowca, Mirowa, Jedlińska czy Brzezin i Kowali. Jury w składzie: Aleksandra Pawłowicz, Zbigniew Bidziński i Andrzej Przybylski postanowiło przyznać siedem nominacji do Finału. W kategorii do lat 13 są to: Anna Wieleńska - Kielce, Julia Tłuczkiewicz – Ostrowiec, Daria Malicka - Brzeziny, Natalia Dobosz – Jedlińsk, Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny Radosne Nutki – Mirów.

W kategorii powyżej 13 lat: Agata Jędrzejewska – Przytyk, Chór Dziecięcy Cantu Angelus – Radom.

Jury postanowiło także wyróżnić w kategorii do lat 13: Kamila Guza i Aleksandra Guza – Mirów oraz Maria Bilska- Skarżysko – Kamienna.

Koncert Finałowy XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie Kolędowanie Radom 2019 odbędzie się w sobotę, 28 grudnia w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Eliminacje finałowe od godz. 9. Gala finałowa rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny!