Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Świat poezji ks. inf. Jerzego Banaśkiewicza

poniedziałek, 03 lutego 2020 10:53 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Klub Inteligencji Katolickiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu zaprasza 5 lutego na kolejne spotkanie. 

Ks. dr Grzegorz Głąb z Katedry Literatury Współczesnej KUL przedstawi temat: Świat poezji ks. inf. Jerzego Banaśkiewicza. Spotkanie odbędzie się w środę, 5 lutego w domu parafii katedralnej przy ul. H. Sienkiewicza 13, wejście od strony ul. A. Mickiewicza. Początek o godz. 18. 15. Wstęp wolny!

6 lutego 2020 roku przypadanie 9 rocznica jego śmierci. Ks. inf. Jerzy Banaśkiewicz był między innymi duszpasterzem akademickim, współorganizatorem pomocy dla rodzin represjonowanych w PRL. Współorganizował pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Był proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu. Był także kapłanem - poetą, autorem trzech tomów poezji i czterech tomów konferencji radiowych przygotowanych dla Katolickiego Radia Radomskiego AVE. Pozostał w pamięci wielu jako znakomity kaznodzieja i rekolekcjonista, obdarzony wyjątkowym brzmieniem głosu i oryginalnym poczuciem humoru.

Przed dziewięciu laty, w niedzielny poranek 6 lutego 2011 roku, zmarł nagle proboszcz radomskiej parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Ksiądz Infułat Jerzy Banaśkiewicz,  organizator i pierwszy kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego- mówi Jan Rejczak prezes KIK w Radomiu. W rocznicę śmierci, w czwartek 6 lutego 2020 roku o godz. 7.00  w kościele na Borkach (ul. Wierzbicka 1), zostanie odprawiona Msza święta. Bezpośrednio po Mszy świętej przejdziemy na cmentarz przy ulicy Limanowskiego, aby pomodlić się przy grobie Księdza Jerzego - zaprasza prezes KIK Jan Rejczak