Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię

środa, 26 lutego 2020 14:29 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczęliśmy Wielki Post. - Czy ja naprawdę chcę się nawrócić i zmienić czy może raczej częściej myślę, że inni powinni się zmienić, ten świat powinien się zmienić, sąsiedzi powinni się zmienić, politycy powinni się zmienić - pytał dziś w radomskiej katedrze ks. Artur Piasek.

 Na nasze głowy sypany jest dziś popiół. To oczywiście symbol. Podczas obrzędu słyszymy słowa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" oraz "Prochem jesteś i w proch się obrócisz".

Przed nami 40 dni pokuty i nawrócenia. - Wielki Post jest okazją, żeby uświadomić sobie, że to ja powinienem coś w moim życiu zmienić, żeby ten świat był lepszy. I nie potrzeba jakichś wielkich umartwień, szukania przykrych dla nas sytuacji. Wystarczy przyłożyć się do swoich obowiązków, być bardziej uczciwym niż do tej pory, z większą wrażliwością patrzyć na potrzeby innych. Nie musimy wyszukiwać żadnych utrapień. Życie wyposaży nas w nie dostatecznie - mówił w homilii ks. Artur Piasek.
Wielki Post to pasja - podkreśla pasjonatka rękodzieła Małgorzata Chmielewska
Biskup radomski Henryk Tomasik daje na Wielki Post wzór - biblijnego Izajasza.
Wielki Post to czas postanowień, wyrzeczeń. Niektórzy będą jeść mniej fast foodów, inni zawalczą z nałogiem palenia, jeszcze inni ograniczą korzystanie z internetu.
A jakie znaczenie na Wielki Post dla młodych z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu?
Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są nabożeństwa - Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także rekolekcje. Już dziś rozpoczęły dzieci. Ks. prof. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej.
Ekstremalną propozycją na Wielki Post jest Ekstremalna wlasnie Droga Krzyżowa. Duszpasterz akademicki ks. Arkadiusz Bernat.