Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ruszaj z Jezusem! Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych

środa, 26 lutego 2020 07:23 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- Rekolekcje wielkopostne to czas integracji wśród rówieśników, integracji w rodzinach, a przede wszystkim skupienia na modlitwie i bycia we wspólnocie - przekonuje ks. Stanisław Łabendowicz - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej. 

Rekolekcje zawsze okraszone są śpiewem, nie brakuje rekwizytów, dialogów z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, by ten czas był dla uczestników błogosławiony i przyniósł owoce. Ważna jest współpraca - uczniów, rodziców i nauczycieli - zauważa ks. Stanisław Łabendowicz: 

W parafii św. Teresy od dzieciątka Jezus na radomskich Borkach rekolekcje prowadzi diakon Łukasz Szymański. Rekolekcjom przyświecało hasło "Ruszaj z Jezusem", a w wędrówkę miał najmłodszych wprowadzić spakowany przez diakona plecak: 

Rekolekcje wielkopostne związane są z tematyką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa - to niełatwa tematyka, ale z cierpliwością i zaangażowaniem można dotrzeć do serc tych najmłodszych członków Kościoła:

Również uczestnicy potwierdzają, że rekolekcje są potrzebne. "To czas, który można spędzić z Jezusem", "Rekolekcje są potrzebne - zwłaszcza tym najmłodszym uczniom" - mówili po spotkaniu: 

To zaproszenie skierowane dla dzieci, ale wiele zyskać mogą również dorośli - zauważa ks. Stanisław Łabendowicz:

Rekolekcje wielkopostne w radomskich podstawówkach potrwają do piątku włącznie.