Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Wydarzenia

Sportowo i muzycznie dla Kamyka

wtorek, 03 marca 2020 08:08 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Już po raz czwarty przyjaciele Kamila Wurmańskiego "Kamyka" zagrają w halówkę, by wspomóc jego rehabilitację. Turniej "Gramy dla Kamyka" odbędzie się w sobotę 14 marca. Imprezę wzmocni sportowo i muzycznie Ministrancka Wytwórna Muzyczna.

Kamil Wurmański to 21-letni ministrant z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, aktywny, lubiany, wysportowany. Niestety latem 2015 roku jego życie drastycznie się zmieniło. Podczas wakacyjnej oazy doszło u niego do zatrzymania krążenia i akcji serca. Na szczęście został uratowany, ale długie niedotlenienie mózgu zniszczyło jego zdrowie. Obecnie potrafi już chodzić, ale nie ma z nim większego kontaktu. Wszystko jednak przed nim, a na razie długa i intensywna rehabilitacja.

W całym nieszczęściu ujawniło się wiele dobra. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. W celu wsparcia jej finansowania został zorganizowany pierwszy, a potem kolejne turnieje piłki halowej. W tym roku odbędzie się czwarty turniej "Gramy dla Kamyka", tym razem aż na dwóch halach - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego.

W piątek 28 lutego ruszyły zapisy. Drużyny mogą zgłaszać się na adres mailowy: . Należy przesłać nazwę drużyny, odesłana zostanie karta drużyny. Kolejność zgłoszeń będzie decydować o kwalifikacji do turnieju. Wpisowe drużyny jest w pełni wsparciem dla Kamila.

Uczestnicy turnieju rozpoczną od Mszy Św. o godz. 8 w kościele u filipinów. Następnie ruszą rozgrywki halowe. O godz. 14 w Oratorium przy ul. Grzybowskiej odbędzie się koncert Ministranckiej Wytwórni Muzycznej. To gość specjalny tegorocznego turnieju. MWM jest zespołem ministranckim z parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach. W krótkim czasie zdobył ogromną popularność nowymi aranżacjami znanych hitów. Ich pierwszy utwór ma obecnie 4,5 mln odsłon.

O inicjatywie rozmawialiśmy z ks. Karolem Warchołem oraz Mikołajem Kołodziejskim i Dawidem Świątkowskim, lektorami z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

Z turniejem związana jest zbiórka prowadzona za pośrednictwem facebooka, z której dochód przeznaczony zostanie na sfinansowanie wakacyjnego turnusu rehabilitacyjnego. Wesprzeć ją można klikając tutaj. Turniejowi patronuje medialnie Radio Plus Radom.