Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Z młodej piersi się wyrwało... - regionalne eliminacje konkursu patriotycznego

piątek, 06 marca 2020 13:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

To sztandarowa impreza Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej - w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu już po raz 17. odbywają się przesłuchania konkursowe do Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”.

Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku, w przesłuchaniach bierze udział ponad 266 uczestników - dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i średnich, wychowankowie placówek oświatowo-wychowawczych oraz grupy parafialne - z Radomia i regionu radomskiego. Uczestnicy prezentują się w dwóch kategoriach: pieśni i poezji patriotycznej.

Konkurs daje możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych i recytatorskich, ale przede wszystkim ma promować wśród młodego pokolenia Polaków ideę patriotyzmu, kształtować poczucie świadomości narodowej oraz miłość do Ojczyzny - mówi prezes instytutu Teresa Połeć:

Finał diecezjalny odbędzie się 24 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.Spośród laureatów etapu diecezjalnego - Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej przyzna „Nagrodę Specjalną”, która uprawnia do reprezentowania Diecezji Radomskiej w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Koncert odbędzie się 9 listopada w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Konkurs wpisuje się w Narodowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zaplanowane w latach 2017-2021 oraz w 100 Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pasterza diecezji radomskiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika oraz Prezydenta Miasta Radomia, Pana Radosława Witkowskiego.

Zapraszamy do nas: