Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

„Eucharystia i misje”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

sobota, 07 marca 2020 09:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Mariamichelle)
Weronika Chochoł

- Kościół to także tereny, w których mieszkają ludzie przeżywający dużo trudniejsze problemy niż my. Kościół to także obszar bardzo ofiarnej pracy księży, sióstr zakonnych i osób świeckich na terenach misyjnych - w tym momencie jeszcze bardziej uświadamiamy sobie wielkość ich poświęcenia - mówi Biskup Radomski Henryk Tomasik. W najbliższą niedzielę, 8 marca Kościół obchodził będzie Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. 

Druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Na ogromną ofiarę misjonarzy duchownych i świeckich zwracał uwagę w audycji Radia Plus Radom "Kwadrans dla Pasterza" ks. bp Henryk Tomasik. - Wyobraźmy sobie misjonarza, który przez kilka lat nie kontaktuje się nawet z rodziną, a jest cały czas do dyspozycji wiernych gdzieś w odległych krajach, na innych kontynentach. Potrzebna jest świadomość, że są ludzie, którzy tak wyznają wiarę i tak troszczą się o Kościół Powszechny: 

Według danych Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski na placówkach misyjnych w 98 krajach pracuje 1903 misjonarek i misjonarzy pochodzących z Polski. Są to księża diecezjalni i zakonni, siostry i bracia z różnych zgromadzeń zakonnych oraz misjonarze świeccy. 

W tym roku niedzieli "Ad Gentes" towarzyszyć będzie hasło „Eucharystia i misje”. Jak zauważa ks. Bernard Kasprzycki - dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej - zauważa, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, by Ewangelia docierała wszędzie - nawet na peryferie świata: 

Ks. Łukasz Skowyra niemal sześć lat spędził w Chinach. Oficjalnie był studentem języka chińskiego, naprawdę jednak ewangelizował. - Oficjalnie jest to kraj ateistyczny, jednak jest również bardzo silne przywiązanie do tradycji chińskiej. Ona na tyle wrasta w ich mentalność, że tak naprawdę każda religia ma problem żeby przebić się przez tę barierę umiłowania chińskiej tradycji: 

- Zwracam się do wszystkich, abyśmy w tym dniu - i nie tylko - naszym sercem objęli misjonarzy. Będzie również możliwość wsparcia materialnego. Nie tylko w niedzielę, ale przez cały Wielki Post  - dodaje ks. Bernard Kasprzycki: 

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom w ubiegłym roku zrealizowało ponad 180 projektów o wartości ponad 850 000 zł. i wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł. Wesprzeć dzieło można wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”. 

O ogólnopolskiej akcji pomocy misjonarzom pisaliśmy również tutaj

Zapraszamy do nas: