Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Skarbonki miłosierdzia otwarte na ludzi dobrej woli

czwartek, 12 marca 2020 10:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Caritas
Monika Nowakowska

Solidarność międzypokoleniowa przyświeca tegorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. W zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” włączyły się szkoły i parafie na terenie całego kraju, w tym z Diecezji Radomskiej. Uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci i młodzież datki trafią do osób starszych, chorych i potrzebujących.

Czas Wielkiego Postu, to czas wyrzeczeń i spełniania warunków Wiekopostnych. Jednym z nich jest właśnie "jałmużna wielkopostna". Ten niewielki datek pomoże ubogim i potrzebującym w godnym przeżyciu Świąt Wielkanocnych.

I w tym roku, do parafii na terenie całego kraju trafiło kilkaset tysięcy skarbonek miłosierdzia. Zebrane pieniądze rozdysponowane zostaną przez Parafialne i Szkolne Koła Caritas na konkretny cel - mówi dyr. radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski:

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Niektórzy zrezygnują z jedzenia fast foodów, inni zawalczą z nałogiem palenia, jeszcze inni ograniczą korzystanie z internetu:

Zebrane w skarbonkach pieniądze zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas na konkretną pomoc. Może być to pomoc w zakupie odzieży, żywności czy środków czystości:

Jako "jałmużnę wielkopostną" traktować można również przekazanie 1% podatku Caritas Diecezji Radomskiej. Zebrane w ten sposób pieniądze umożliwią np. zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób korzystających z wypożyczalni sprzętu lub pomoc materialną.

Datki można również przekazywać na konto Caritas Diecezji Radomskiej o numerze 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757.

„Jałmużna Wielkopostna” to akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Akcja odbywa się po raz 25.

Zapraszamy do nas: