Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Wydarzenia

Modlitwa i dzwony jutro w samo południe!

wtorek, 24 marca 2020 10:14 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Vaticannews.va
Magdalena Gliszczyńska

Anioł Pański, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo - jutro (25 marca) w samo południe pomódlmy się w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Taką prośbę wystosował abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

"Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12:00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony” – czytamy w komunikacie z 23 marca, który wystosował przewodniczący Episkopatu Polski.

Jednocześnie tego dnia można także odmówić modlitwę, o którą prosi przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

- Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony. Wszystkich pasterzy i wiernych zapewniam o mojej duchowej łączności i modlitwie – pisze w komunikacie abp Stanisław Gądecki przewodniczący KEP.

Zapraszamy do nas: