Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomskie seminarium duchowne modlitwą wspomaga personel medyczny w walce z koronawirusem

czwartek, 26 marca 2020 10:59 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus
Radosław Mizera

Każdego dnia celebrowane są dwie msze święte - jedna za służby walczące z epidemią koronawirusa, druga za chorych, a także zmarłych. O inicjatywie poinformował ksiądz biskup Piotr Turzyński. Ponadto każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiany jest różaniec w intencji zatrzymania pandemii.

- Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich osób, które są na pierwszej linii frontu walki i zagrożenia. Dlatego wspieramy modlitewnie i wypraszamy łaski dla lekarzy, pielęgniarek, wszystkich pracowników służby zdrowia oraz wszelkich służb walczących z koronawirusem. Tym samym przekazujemy im także znak duchowej łączności i solidarności - powiedział bp Turzyński na antenie Radia Plus Radom.

Druga msza święta celebrowana jest za chorych. - Prosimy Boga o zdrowie dla nich i o zatrzymanie epidemii koronawirusa. Polecamy również zmarłych na skutek epidemii. Wystawiliśmy w jadalni listę i księża zapisują się do sprawowania konkretnych mszy świętych - powiedział ksiądz biskup.

Modlitewna inicjatywa w seminarium duchownym zrodziła się w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Ponadto każdego dnia mieszkańcy gmachu gromadzą się na wieczornym nabożeństwie przebłagalnym, z modlitwą różańcową i suplikacjami.

Zapraszamy do nas: