Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Czterech rekolekcjonistów i będzie czat

czwartek, 26 marca 2020 00:27 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. M.Gliszczynska/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Codzienna Msza Św., Koronka i Różaniec, a od niedzieli rekolekcje wielkopostne. Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu mimo ograniczeń działa. To obecnie przede wszystkim pomoc duchowa i pokrzepienie dla młodych.

Dwa tygodnie temu Duszpasterstwo Akademickie zmuszone było odwołać wszystkie spotkania.  A plany były obiecujące. 16 marca miała ruszyć kolejna edycja kursu Alpha. - Musieliśmy wziąć za siebie wzajemnie odpowiedzialność, ale nie zwalniamy się z odpowiedzialności duchowej. Zadaniem DA jest otaczanie troską duchową środowiska akademickego. Wszyscy, którzy pragną rozwoju duchowego, pragną kontynuować kroczenie drogami Wielkiego Postu mają do dyspozycji wiele środków, poprzez które można jak najlepiej przygotować się do tych najbardziej wyjątkowych i pewnie jeszcze nigdy tak nieprzeżytych Świąt Wielkiej Nocy - mówi duszpasterz akademicki ks. Mariusz Wilk.

Codziennie od godz. 10 do 20.30 jest indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu. Poza tym DA prowadzi transmisje spotkań modlitewnych z własnej kaplicy. O godz. 15 od poniedziałku do piątku jest to Koronka do Bożego Miłosierdzia. Także w tych dniach o godz. 20.30 można łączyć się na modlitwie różańcowej. Msza Św. jest sprawowana o godz. 21. - Zapraszamy, żeby w ten sposób jednoczyć się na modlitwie. Jesteśmy bardzo dumni ze studentów i całego naszego środowiska, bo podjęli się tego wyzwania i po prostu nie ma ich w DA. To bardzo trudne, co mówię, ale bardzo cieszę się, źe wszyscy podjęli się tej wielkiej odpowiedzialności. Naszym zadaniem jest to, by być obecnym w waszych domach, sercach i modlitwach - podkreśla duszpasterz.

W niedzielę 29 marca rozpoczną się rekolekcje akademickie, współorganizowane z parafią św. Jadwigi. Msze Św. z konferencją będą w niedzielę o godz. 10.30 i 18 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18. Każdego dnia będzie też o godz. 19 czat na żywo z rekolekcjonistami. Wyjątkowość tegorocznych rekolekcji to także aż czterech rekolekcjonistów: ks. bp Piotr Turzyński, ks. prał. Edward Poniewierski, ks. prał. Jarosław Wojtkun i ks. Marek Adamczyk. TU będzie prowadzona transmisja rekolekcji.

W tym roku nie będzie Nocy konfesjonałów. Nie oznacza to braku możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. - Jesteśmy do dyspozycji jako duszpasterze akademiccy. Szukajcie naszych telefonów, które są wszędzie dostępne, piszcie, jesteśmy dla was cały dzień i nie tylko. Jesteśmy gotowi też do rozmowy, do duchowego wsparcia.