Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Darzbór! Dzisiaj dzień skupienia leśników w sieci [transmisja o 15.30]

sobota, 04 kwietnia 2020 14:19 / Autor: Beata Okulińska
fot. RDLP Radom
Beata Okulińska

W ostatnią sobotę Wielkiego Postu kilkuset leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu od 20 lat spotyka się na Wielkopostnym Dniu Skupienia w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej koło Stąporkowa.

W programie Dnia Skupienia dotychczas co roku było: nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której stacje są w lesie Mokra nadleśnictwa Stąporków. Krzyż był niesiony przez przedstawicieli poszczególnych nadleśnictw, biura radomskiej dyrekcji i rodziny leśników. Następnie, w kościele było celebrowane nabożeństwo pokutne z nauką rekolekcyjną, leśnicy mieli okazję do skorzystania ze spowiedzi, a najważniejszym momentem była msza święta pod przewodnictwem biskupów radomskich, duszpasterza i kapelanów leśników.

Pomimo epidemii koronawirusa dzisiaj również odbędzie się Dzień Skupienia Leśników, w którym ze względów bezpieczeństwa weźmie udział bardzo nieliczna reprezentacja leśników. Wszystkich zainteresowanych duchowym udziałem we mszy świętej i nauce rekolekcyjnej ks. dr. Piotra Walkiewicza, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Radomiu zapraszamy na transmisję internetową na https://www.facebook.com/sanktuarium.czarna/ o godz. 15.30.