Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Zamknięte kościół, plebania i dom zakonny w Zwoleniu

niedziela, 05 kwietnia 2020 08:12 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu
Jakub Szczechowski

Proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu ks. Bernard Kasprzycki podjął wczoraj decyzję o zamknięciu kościoła, plebanii i domu sióstr. Księża mogli mieć kontakt z osobą zakażoną. Pierwsze testy dały wynik negatywny. 

- Otrzymaliśmy informację, że księża, którzy posługują chorym mogli mieć kontakt z osobą zarażoną albo nawet w sposób pośredni z osobami, które już zostały zarażone i podjęliśmy decyzję o tym, żeby dla bezpieczeństwa parafian zaprosić wszystkich do kontaktu internetowego oraz przez telewizję kablową. Do kościoła mają wejście tylko kapłani i siostry, czyli osoby, które kontaktują się cały czas ze sobą. Odprawiamy wszystkie Msze Św., czujemy się dobrze, spotykamy się na modlitwie za parafian i za chorych oraz o ustanie epidemii - mówi ks. Bernard Kasprzycki.

Decyzja obowiązuje co najmniej do 11 kwietnia. Na plebanię można dzwonić pod numerem telefonu  660 898 425,  a do domu sióstr - 486 763 775. TU można włączyć się w życie parafialne.

[Aktualizacja, godz. 18.36] Według naszych ostatnich informacji testy księży ze Zwolenia nie potwierdziły obecności wirusa SARS-CoV2, obecnie czekają na powtórzenie testów.