Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

Wydarzenia

Zostań detektywem. #WirtualnyWolontariusz w kolejnych odsłonach

wtorek, 07 kwietnia 2020 13:34 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. SCM Arka (fb(
Jakub Szczechowski

Włączają się w pomoc służbie zdrowia, nagrywają teledyski, przeprowadzają wirtualne szkolenia. Akcja #WirtualnyWolontariusz prowadzona przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka cieszy się ogromną popularnością. Dziś będzie też okazja do zabawy.

 Inicjatywa powstała z myślą aktywizacji wolontariuszy w czasie, kiedy muszą zostawać w domu. Naturalną przestrzenią stał się internet. Koordynator ks. Krzysztof Bochniak zachęcał na początku dzielenia się swoimi pasjami. - Wolontariusze mogą chwalić się tym, co mogą zrobić w domu i zarażać tym swoich rówieśników, by czas spędzony w domu nie był zmarnowany - mówił. Z czasem akcja nabrała rozpędu i ewoluowała w różnych kierunkach.

To działania twórcze, edukacyjne i pomocowe. Wolontariusze wzięli na siebie promocję akcji wsparcia dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Stworzyli klip. Wolontariusze zrobili sobie zdjęcia z kartką, na której jest napisane - Pomoc dla medyka. Wszystko zostało profesjonalnie zmontowane. Dziś będzie premiera.

#Niewymigaszsię to akcja na instagramie, dedykowana poznaniu języka migowego. - Każdy nominowany ma 24h na nagranie filmiku gdzie miga swoje imię i nominuje kolejne osoby do zabawy - mówi ks. Bochniak.

#WirtualnyWolontariusz proponuje również zabawę. - Powstał wirtualny escape room, zaprojektowany w 100% przez wolontariuszy. Zapraszamy do kreatywnej zabawy. Uczestnik wciela się w detektywa. Zagadki nie są najłatwiejsze. Sporo czasu trzeba na tym spędzić. Sam próbowałem i tak średnio mi wyszło - przyznaje ks. Krzysztof. Aby wejść w nasz escape room wystarczy kliknąć w link: https://m.me/106324054362894?ref=Welcome%20Message

 Inicjatywy podejmowane w ramach akcji cieszą się dużą popularnością. Dla przykładu zasięg stworzonego przez wolontariuszy teledysku to ok. 20 tys. osób. Cieszy też duże zainteresowanie opiekunów szkolnych klubów wolontariackich, którzy przekazują materiały dzieciom i młodzieży. Wymiernym owocem są wpłaty na rzecz służby zdrowia. Jest bardzo wiele wpłat drobniejszych kwot, co świadczy o zaangażowaniu właśnie na poziomie klubów wolontariackich.