Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Z miłością na wszystkich drogach

sobota, 25 kwietnia 2020 15:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. WCh/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W najbliższą niedzielę (26 kwietnia) będziemy modlić się za kierowców. W tym roku hasłem są słowa "Z miłością na wszystkich drogach".

Ostatnia niedziela kwietnia obchodzona jest jako Niedziela Modlitw za Kierowców. W tym czasie zbierane są pieniądze na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Centralnym punktem Niedzieli Modlitw za Kierowców będzie msza święta, którą odprawi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Transmisja Eucharystii odbędzie się na facebooku Stowarzyszenia MIVA Polska.

- Ta modlitwa, to też nasza wdzięczność i wsparcie dla wszystkich kierowców, którzy podejmują służbę dla nas wszystkich w czasie panującej epidemii. Bogu niech będą dzięki za ofiarną służbę i pomoc niesioną przez tych wszystkich kierowców. W ten sposób wypełnienie przykazania miłości staje się pięknym i szlachetnym aktem miłosierdzia, pochodzącego z bezinteresownego i wrażliwego na ludzką niedolę serca - czytamy w komunikacie.

W Niedzielę Modlitw za Kierowców, MIVA Polska wraz z misjonarzami poleca Bogu w swojej modlitwie kierowców. Jednocześnie dziękuje wszystkim kierowcom za ich pomoc ofiarowaną na środki transportu dla misjonarzy. Z pomocą tych pojazdów misjonarze i misjonarki mogą pełnić swoją misję głoszenia Ewangelii i niesienia miłosierdzia w najdalszych zakątkach świata.

Do tej pory MIVA Polska zakupiła 58 samochodów osobowych i terenowych, 3 busy, 1 ambulans, ponad 30 motocykli i motorowerów, 155 rowerów dla katechistów; 1 quad i 2 tuc-tuc (motocykle trójkołowe), 1 łódź motorowa, 2 silniki do łodzi; 42 wózki inwalidzkie. W sumie udało się zebrać prawie 760 tysięcy euro.