Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Fumigacja możliwa dzięki radomskiej Caritas. Od dziś karetki wolne od wirusów!

wtorek, 05 maj 2020 14:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Caritas Diecezji Radomskiej
Weronika Chochoł

Wystarczy pół godziny i karetka lub pomieszczenie są zdezynfekowane. Caritas Diecezji Radomskiej przekazała dziś do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego specjalistyczne urządzenie do fumigacji warte ponad 17 tysięcy złotych.

Urządzenie pozwala sprawnie i dokładnie przeprowadzić proces fumigacji, czyli najprościej mówiąc dokładnej dezynfekcji karetki czy pomieszczenia. Sprzęt został sfinansowany dzięki organizowanej za pośrednictwem mediów społecznościowych zbiórce. Przekazanie sprzętu odbyło się we wtorek, 5 maja w siedzibie radomskiego pogotowia.

Jednak to nie jedyne urządzenie do fumigacji zakupione przez Caritas Diecezji Radomskiej. W środę, 6 maja podobny sprzęt trafi do stacji pogotowia i szpitala w Przysusze. Urządzenie sfinansowali: firma z okolic Przysuchy oraz kapłani z diecezji radomskiej - mówi ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej: 

Trzecie urządzenie do fumigacji ma trafić do szpitala w Kozienicach. Ten sprzęt sfinansowany będzie w całości z funduszu kapłańskiego. 

We wtorek lub w środę Caritas Diecezji Radomskiej przekaże kombinezony dla pracowników Domu Pomocy społecznej w Starym Goździe: 

Pod koniec kwietnia Caritas dzięki pomocy sponsora przekazała specjalistyczne urządzenia do szpitala w Starachowicach. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Cały czas trwa akcja "Ubierz Medyka", którą wesprzeć może każdy z nas. W jaki sposób? O tym przeczytać można tutaj.