Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Oświadczenie radomskiego KIK-u w sprawie wyborów prezydenckich

wtorek, 05 maj 2020 16:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay/Mircealancu_RealLife
Elżbieta Warchoł

Zakończmy niszczące spory i odrzućmy zawzięte przekonanie o posiadaniu wyłącznej racji na rozwiązanie kryzysu - apeluje Klub Inteligencji Katolickiej w Radomiu.

Klub Inteligencji Katolickiej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu wystosował do przedstawicieli sił politycznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli oświadczenie w sprawie wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W oświadczeniu członkowie KIK apelują o zgodę narodową i wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej. Zarówno rządzący jak i opozycja powinni podjąć próbę osiągnięcia konsensusu w najważniejszych dla Polski dziedzinach - napisano w dokumencie.Wobec nadzwyczajnej sytuacji, spowodowanej pandemią koronawirusa, zakończmy niszczące spory i odrzućmy zawzięte przekonanie o posiadaniu wyłącznej racji na rozwiązanie kryzysu - apelują członkowie KIK w Radomiu. Bez współpracy różnych partii i środowisk politycznych, bez szukania ogólnonarodowego kompromisu skazujemy się na chaos i wieloletni kryzys gospodarczy i społeczny - napisano w Oświadczeniu.

Autorzy przytaczają też wydarzenia sprzed 100 laty, kiedy Polacy potrafili zjednoczyć się w walce przeciwko barbarzyńskiemu najeźdźcy, Śluby Jasnogórskie za czasów Prymasa S. Wyszyńskiego i pontyfikat św. Jana Pawła II. W zakończeniu Oświadczenia Klub apeluje: (...) szukajmy tego co nas łączy, szukajmy zgody w imię 'świętej miłości kochanej Ojczyzny'.

Oświadczenie w imieniu Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu podpisał prezes dr Jan Rejczak.