Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Henryk Tomasik prosi o wspieranie mediów diecezjalnych: Gościa Niedzielnego i Radia Plus Radom

piątek, 08 maj 2020 15:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup radomski Henryk Tomasik zachęcił wiernych do wsparcia mediów diecezjalnych. Ksiądz biskup podziękował dziennikarzom obu redakcji za wiele pracy w okresie pandemii.

- Potrzebne są media katolickie, które pokazują Ewangelię, naukę Kościoła i wydarzenia religijne. Media te uczestniczą w ewangelizacji naszego środowiska i parafii. Dziękuję za kształtowanie świadomości, ale przede wszystkim wiary czytelników i słuchaczy. Cieszę się, że wraca do swojej pracy nasz Gość Niedzielny. Tak dużo jest dzisiaj różnych dyskusji, nam potrzebna jest informacja, a niekiedy i uzasadnienie. Słowo drukowane pozwala na to, by na chwilę się zatrzymać, popatrzeć jeszcze raz na tekst, czy argumentację. Dziękuję za tę pracę i proszę wszystkich o wsparcie dla naszych mediów diecezjalnych, w których pracują osoby świeckie mające rodziny. To pomoc ludziom, którzy zdecydowali się na wyznanie swojej wiary, przez zaangażowanie w tę formę pracy – mówił w porannej audycji "Kwadrans dla Pasterza" bp Tomasik.

Zdaniem biskupa radomskiego w okresie panującej epidemii koronawirusa, ważne będzie przejście od tzw. kościoła wirtualnego, do fizycznej obecności w świątyniach. Jeszcze raz przypomniał o obowiązku spowiedzi i komunii w okresie wielkanocnym wynikającym z przykazań kościelnych mówiąc, że to jeden z fundamentalnych obowiązków każdego chrześcijanina.

- Jeśli w sercu jest wiara, która kształtuje życie, to każdy z nas będzie szukał możliwości, by spełnić te obowiązki. To będzie tzw. odmrażanie Kościoła, podobnie jak to się dzieje w gospodarce. Niech nam towarzyszy świadomość, co to znaczy być chrześcijaninem w tych trudnych sytuacjach – powiedział biskup Henryk Tomasik.