Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Kowalczyk: wszystko co głosił św. Jan Paweł II, odzwierciedlał w swoim życiu przez cały pontyfikat

sobota, 16 maj 2020 10:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Wszystko co mówił i głosił św. Jan Paweł II, odzwierciedlał w swoim życiu przez cały swój pontyfikat – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, prezes fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w przededniu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Gość Radia Plus Radom zachęcał też, do pójścia pod prąd, podobnie jak to czynił Jan Paweł II.

Ks. Kowalczyk przekonywał, że dzisiaj konieczny jest powrót do nauczania papieskiego. Mówił, że obok postępu technologicznego dostrzegamy regres w niektórych wymiarach życia. Stwierdził, że to nauczanie papieskie jest bardzo aktualne dzisiaj, tak jak i wcześniej.

- Myślę tu o teologii ciała, o małżeństwie i rodzinie, czy wychowaniu - powiedział ks. Kowalczyk.

Duszpasterz przyznał, że epidemia koronawirusa pokrzyżowała organizację wielu wydarzeń poświęconych setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. - Ale warto potraktować ten trudny czas jako okazję do zapoznania się z nauczaniem Jana Pawła II. To cudowna okazja, którą warto wykorzystać - przyznał ks. Kowalczyk.

Dodał, że uczestniczył w wielu pielgrzymkach papieskich w Polsce. - Pamiętam radomskie spotkanie i mszę świętą na lotnisku na Sadkowie. Byłem wówczas alumnem w seminarium. To był powiew nowego ducha i autentycznej radości i bliskości Polaków. Moment kiedy tracimy tę perspektywę, kiedy wymyślamy sobie inne rzeczywistości, niestety, nasza kondycja, również ludzka, bardzo ucierpi - zauważył prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

- Zgoda na pójście pod prąd, to zgoda na wielki wysiłek, by wyznawana wiara znalazła odbicie w codziennym naszym życiu. Taka była siła przekazu Jana Pawła II. Wszystko to co mówił i głosił św. Jan Paweł II, odzwierciedlał w swoim życiu. Żył tym, co głosił. Każdy kto pójdzie tą drogą, będzie światłem dla innych ludzi - powiedział ks. Kowalczyk.

Przyznał, że całe jego życie przebiegało w świetle pontyfikatu papieża-Polaka.

- Świat się zmieniał za pontyfikatu Jana Pawła II. Moje życie również. To miało wpływ na moją drogę życiową. Dzisiaj przekazuję to młodym, również stypendystom naszej fundacji – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: