Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Poseł Telus: Powiedziałem tylko jedno zdanie

poniedziałek, 18 maj 2020 14:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. Fb Robert Telus
Marcin Prejs

Św. Jana Pawła II spotkał kilka razy. Głównie na pielgrzymkach papieża do Polski. W sposób wyjątkowy zapamiętał jednak prywatną audiencję. Swoje spotkanie ze św. Janem Pawłem II wspomina opoczyński poseł Robert Telus.

W 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły swoje spotkanie z papieżem wspomina opoczyński poseł Robert Telus. Obecny parlamentarzysta w 2004 roku był na audiencji u św. Jana Pawła II. – Przygotowywałem się do tego spotkania i chciałem o wielu sprawach powiedzieć Ojcu Świętemu – wyjaśnia Robert Telus. – Kiedy jednak spojrzałem w jego oczy, zrozumiałem, że nie muszę o niczym mówić, bo Jan Paweł II o tym wszystkim wie. Wie o mnie wszystko. Dlatego ja klęcząc wtedy przed Ojcem Świętym, powiedziałem tylko jedno zdanie: „Ojcze Święty pobłogosław” – wspomina Robert Telus.

Robert Telus podkreśla również, że Karol Wojtyła bardzo wspierał ruch oazowy, a potem jako Jan Paweł II przyczynił się do wyzwolenia kraju z komunizmu. – Myślę, że wszyscy z nas pamiętają słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. To była modlitwa o to, aby nasz kraj stał się wolny od komunizmu. I ta modlitwa została wysłuchana. Zawdzięczamy to Janowi Pawłowi II, papieżowi, a dziś świętemu – kończy Robert Telus.

Zapraszamy do nas: