Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Niezwykła "Barka" na stulecie urodzin Karola Wojtyły

poniedziałek, 18 maj 2020 14:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia nagrali "Barkę" z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Ulubiona pieśń Jana Pawła II została nagrana w jazzowej aranżacji z wykorzystaniem kwintetu smyczkowego.

Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia powiedział, stypendyści przygotowali dwa utwory: „Ojcze prowadź nas” i „Barkę”. - Nowością „Barki” jest aranżacja i wykonanie, czyli jazz i gospel. Całym projektem kierowała Marta Dywicka. Jedną z trzech solistek jest pochodząca z Zakrzówka koło Zwolenia Katarzyna Jaśkiewicz – powiedział ks. Kowalczyk.

- To wyjątkowy projekt muzyczny. Jan Paweł II zmienił całkowicie moje życie. Mogę powiedzieć, że to dzięki Niemu i fundacji jestem w tym, a nie w innym miejscu. Jako zespół działamy muzycznie od 6 czy 7 lat. Wychowaliśmy się poznając i zgłębiając nauki i treści papieża-Polaka. Utwór „Barka” w takiej aranżacji powstał w hołdzie Ojcu Świętemu – powiedziała Katarzyna Jaśkiewicz, była stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Projektem kierowała Marta Dywicka. - „Barka” powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyła. Gdyby nie Jan Paweł II nie byłoby fundacji i nas stypendystów. Ale to nie koniec tej przygody, bowiem planujemy wydać za kilka miesięcy płytę z tekstami opartymi na nauczaniu Jana Pawła II. Dlatego „Barkę” należy traktować jako preludium do tego, co będzie się działo za chwilę – powiedziała Marta Dywicka.

„Barkę” na 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II nagrał zespół „Tylko Ty”, składający się z byłych i obecnych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Zapraszamy do nas: