Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Obchody papieskie w Kozienicach

wtorek, 19 maj 2020 12:43 / Autor: Radosław Mizera
foto: misericors.org
Radosław Mizera

Kameralny charakter miały obchody z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w Kozienicach. Władze miejskie, z udziałem duchowieństwa, złożyły kwiaty przy popiersiu św. Jana Pawła II, które znajduje się przy kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża.

Przy świątyni znajduje się replika Tatr i popiersie papieża-Polaka. Na szczycie budowli znajduje się również kilkumetrowy krzyż, wzorowany na podobnym z Giewontu. Dodajmy, że przy parafii św. Rodziny znajduje się Centrum Myśli Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczyli m.in. ks. Władysław Sarwa i ks. Kazimierz Chojnacki.

Z okazji rocznicy burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski wystosował okolicznościowy list, w którym określił św. Jana Pawła II, jako największego z Polaków w dziejach naszej Ojczyzny. Nazwał go papieżem "przełomów, rodziny, miłosierdzia".

- Ta piękna rocznica przywołuje w naszej pamięci wyjątkowe życie Jana Pawła II, Jego posługę kapłańską, rolę jaką odegrał w losach całego świata. Wielu spośród nas miało okazję uczestniczyć w spotkaniach z Papieżem podczas Jego pielgrzymek do Polski, szczęśliwcy dostąpili niezapomnianego spotkania podczas audiencji w Watykanie - czytamy w liście. Burmistrz Kozłowski zachęcił, by inspirować się nauczaniem papieskim i świadectwem życia papieża-Polaka.

Zapraszamy do nas: