Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rozpoczął się VIII Tydzień Ewangelizacyjny

niedziela, 31 maj 2020 13:22 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Czas epidemii koronawirusa pokazał piękne przykłady ofiarności, ale odsłonił także postawy, które pokazały wręcz nienawiść i egoizm – powiedział biskup Henryk Tomasik, który w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego przewodniczył mszy świętej w radomskiej katedrze z racji rozpoczętego VIII Tygodnia Ewangelizacyjnego. W sobotę wieczorem w kościele zgromadzili się przedstawiciele ruchów charyzmatycznych, by rozważać hasło tygodnia: "Duch mówi: »Nie lękajcie się!«".

W homilii bp Tomasik mówił, że czas epidemii to czas wielkich kontrastów. Mówił, że z jednej strony dostrzegamy heroizm służby zdrowia, ale i też dziwnych reakcji, aż po nienawiść. - Mamy ducha ofiary, poświęcenie pracowników szpitali i wolontariuszy, ale mamy i indywidualizm, bardzo posunięty, który pojawił się w okresie kwarantanny. Wyjątkowo potrzebne jest działanie Ducha Świętego, działanie jednoczące, które oczyści nas, nie tylko z indywidualizmu ale i egoizmu, abyśmy stali się prawdziwym Kościołem. Służą temu grupy formacyjne, które mają być znakiem możliwości powstania takiej wspólnoty. Dzisiaj prosimy aby Duch Święty oświecał, umacniał i prowadził – mówił ksiądz biskup.

Ks. Sławomir Płusa, moderator Nowej Ewangelizacji i duszpasterz wspólnot charyzmatycznych diecezji radomskiej:

- Witamy bp. Henryka Tomasika, który prowadzi nas w wierze i razem z nami pragnie wzywać obecności, łask i darów Ducha Świętego. Wszyscy tu zgromadzeni i przedstawiciele ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, otwórzmy nasze serca, by zstąpił na nas Duch Pana, Pocieszyciel i Ożywiciel, i by pomagał nam odczytywać wolę Boga w codziennym życiu - mówili na rozpoczęcie przedstawiciele obecnych na wieczornym czuwaniu.

Po Eucharystii odbył się modlitewny wieczór chwały.

Z powodu epidemii wydarzenia Tygodnia Ewangelizacyjnego odbędą się w tym roku głównie poprzez internet.

Zapraszamy do nas: