Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Kapłański dzień skupienia w Ostrej Bramie

wtorek, 02 czerwca 2020 21:46 / Autor: Weronika Chochoł
ostrobramska.pl
Weronika Chochoł

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik skierował do wszystkich księży diecezji radomskiej zaproszenie do udziału w dniu wzajemnej modlitwy o uświęcenie kapłanów.

W liście skierowanym do kapłanów Biskup Radomski podziękował za troskę duszpasterską w parafiach, aby mimo epidemii koronawirusa wierni mogli prowadzić życie religijne i zbliżać się do Pana Boga. Jednocześnie wskazał na znaczenie postawy kapłanów, pogłębionego życia duchowego i relacji między księżmi. Dlatego w czwartek, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana Pasterz diecezji po raz kolejny zaprosił całe prezbiterium radomskie do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej w czwartek, 4 czerwca 2020 roku.

W programie spotkania o godz. 10.00 konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Ksiądz Biskup Piotr Turzyński, o godz. 11.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika, a o godz. 12.15 obiad.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Święto ustanowił papież Benedykt XVI pozostawiając poszczególnym episkopatom decyzję o jego obchodach. Decyzję o wprowadzeniu święta w Polsce podjęli biskupi zgromadzeni na 360. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w listopadzie 2012 r. W następstwie tej decyzji, w lutym 2013 r. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w Polsce nowe święto oraz zatwierdziła jego coroczne obchody na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.