Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Z ostatniej chwili
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Męski Różaniec. Omodlić cały Radom

niedziela, 07 czerwca 2020 22:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Rycerze Kolumba z Radomia kontynuują duchową akcję pt: Męski Różaniec. Po przerwie spowodowanej epidemią w pierwszą niedzielę czerwca spotkali się w kościele M. B. Królowej Świata u Księży Filipinów na Os. Nad Potokiem. 

Czerwcowe spotkanie rozpoczęła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i garść dobrych informacji, którymi dzielił się ks. Wiesław Lenartowicz kapelan Rycerzy Kolumba. To między innymi: kanonizacja błog. Karola de Foucauld, zgoda papieża Franciszka na beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. Beatyfikowany ma być też ks. Michael McGivney założyciel Rycerzy Kolumba. Następnie sprawowana była Msza święta pod przewodnictwem ks. Piotra Woszczyka, słowo do zebranych skierował ks. Wiesław Lenartowicz. Po liturgii konferencję na temat męskiej przyjaźni wygłosił Andrzej Anasiak Rycerz Kolumba. Spotkanie zakończyła Litania Loretańska do N. M. Panny oraz Różaniec odmówiony przed figurą M. B. Królowej Świata przed wejściem do kościoła Księży Filipinów przy ul. Grzybowskiej. Proboszcz parafii ks. Piotr Woszczyk:

Męski Różaniec. Co to za idea? Skąd się wziął pomysł modlitwy mężczyzn na ulicach miast? Roman Białczak Rycerz Kolumba:

Od jesieni ubiegłego roku Rycerze Kolumba spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w innym kościele Radomia, by modlić się za miasto i Polskę. We wszystkich intencjach - mówi ks. Wiesław Lenartowicz:

Na spotkania modlitewne przychodzą także ojcowie z synami. Tak jest w przypadku Adriana Pawłowskiego, który przychodzi razem z synem Aleksandrem: