Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Procesje Bożego Ciała w Opocznie i Końskich

poniedziałek, 08 czerwca 2020 09:54 / Autor: Marcin Prejs
fot. Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Skromniejsze niż w ubiegłych latach będą w regionie procesje Bożego Ciała. Parafie przeprowadzą je przeważnie wokół kościołów.

W Opocznie nie będzie w tym roku wspólnej procesji Bożego Ciała. Poszczególne parafie zorganizują własne uroczystości. W parafii św. Bartłomieja rozpoczną się one od mszy odprawionej w kolegiacie o godzinie 10.30. Po niej uczestnicy procesji przejdą wokół pobliskiego placu Kościuszki. Uroczystościom przewodniczył będzie bp Adam Odzimek. W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego msza rozpocznie się o godzinie 9.30. Po niej procesja wyruszy wokół kościoła. W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski po mszy o godz. 10 z kościoła wyruszy procesja ulicami: Graniczną, Partyzantów, Świerkową, Modrzewiową, Morwową i Akacjową. Również o godzinie 10 odprawiona zostanie msza w kościele św. Łukasza w Drzewicy. Po nabożeństwie procesja Bożego Ciała przeprowadzona zostanie w pobliskim parku na placu Wolności, jednak bez zajmowania drogi wojewódzkiej, która go otacza.

W parafii św. Mikołaja w Końskich uroczystości rozpocznie msza o godzinie 9.30. Po niej procesja Bożego Ciała przejdzie wokół kolegiaty. Trzy ołtarze powstaną wokół kościoła, czwarta stacja będzie przy ołtarzu w kolegiacie, mówi dziekan konecki ks. Andrzej Zapart, proboszcz parafii.

W parafii św. Anny msza rozpocznie się o godzinie 10. Po niej procesja wokół kościoła. W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich o godzinie 9 rozpocznie się msza. Po niej około 9.30 procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Robotniczą, Olimpijska, Żużlową, Wiśniową i Kościelną, wyjaśnia i zaprasza do udziału proboszcz ks. Tomasz Janicki.

W parafii Chrystusa Odkupiciela msza święta odprawiona zostanie o godzinie 9.45. Po niej przeprowadzona zostanie procesja wokół kościoła. Tam też będą ustawione cztery ołtarze. Bezpośrednio po procesji około godziny 12 odprawiona będzie msza święta.