Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kościół w Domasznie zamknięty, ale już wydezynfekowany

poniedziałek, 08 czerwca 2020 15:55 / Autor: Radosław Mizera
foto: Portal Diecezji Radomskiej
Radosław Mizera

Proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie (gm. Drzewica) jest chory na Covid-19. Kościół został we wtorek, 9 czerwca wydezynfekowany, ale nadal pozostaje zamknięty.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski informuje, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u księdza proboszcza parafii Domaszno, osoby, które miały z nim kontakt w dniach między 22 maja a 6 czerwca br. pilnie proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opocznie. Należy zgłosić się telefonicznie lub mailowo (tel. 44 755 23 29 lub 609 318 812 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Burmistrz Reszelewski apeluje do mieszkańców całej gminy o rozwagę i zaleca szczególną ostrożność, zachowywanie dystansu społecznego oraz stosowanie zalecanych środków ochrony osobistej.

Dziekan dekanatu drzewickiego, ks. Adam Łukiewicz informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją parafia pozostaje w kontakcie z Sanepidem i będzie realizować wszystkie zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i nadzoru sanitarnego.

- W porozumieniu z kurią diecezji radomskiej kościół i plebania są zamknięte. Zwróciłem się do wszystkich wiernych dekanatu drzewickiego o gorącą i ufną modlitwę w intencji chorego księdza proboszcza, który od soboty przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zgierzu - mówi Radiu Plus Radom ks. Adam Łukiewicz.

Zapraszamy do nas: