Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Boże Ciało w Kozienicach

środa, 10 czerwca 2020 10:16 / Autor: Monika Nowakowska
foto: zdjęcie ilustracyjne/WChochoł/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Kozienicach z tradycyjna procesją, ale nieco krótszą trasą i zachowaniem reżimu sanitarnego - wierni będą modlić się przy czterech przygotowanych na tę uroczystość ołtarzach.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa ordynariusz Diecezji Radomskiej ks. biskup Henryk Tomasik dał wybór parafiom co do formy obchodów uroczystości Bożego Ciała. Niektóre z nich decydują się na adorację Najświętszego Sakramentu, inne na procesje wokół kościoła, jeszcze inne na tradycyjne procesje, ale w kilku mniejszych grupach. Wszyscy uczestnicy jednak powinni mieć zakryte usta i nos, albo zachować odpowiedni dystans między sobą.

Proboszcz parafii Świętego Krzyża w Kozienicach ks. Kazimierz Chojnacki zdecydował się na tradycyjną procesję ulicami miasta. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 10.30. Niewielkiej zmianie, ze względu na remont ulicy Głowaczowskiej, ulegnie jednak trasa procesji. Wierni z kościoła przejdą Aleją 1 Maja do "sióstr", gdzie mieści się pierwszy ołtarz, potem ul. Konstytucji 3 Maja w stronę Sławnej, Warszawskiej i z powrotem do świątyni:

Po zakończeniu procesji, dodatkowo sprawowana będzie dodatkowa Msza Święta ok. 12.45. Nabożeństwo, bez kazania, dedykowane jest tym, którzy nie mogli uczestniczyć w procesji.