Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Diany włączyły się w akcję pomocy medykom

piątek, 19 czerwca 2020 09:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Łukasz Siek
Radosław Mizera

Alicja Krasa i Marzanna Adamczyk otrzymały Medal 100. Rocznica Urodzin Karola Wojtyły. Obie Panie otrzymały wyróżenienie m.in. za udział w akcji "Pomoc myśliwych medykom". Dodatkowo Alicja Krasa otrzymała dyplom "Pro Masovia" przyznany przez władze Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uroczystość wręczenia wyróżniań odbyła się w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole. Mszy świętej przewodniczył ks. Adam Łukiewicz, proboszcz parafii i kapelan radomskich myśliwych.

- Wszystkie osoby, które brały udział w tej akcji, na czele z koordynatorką Alicją Krasą, według słów św. Jana Pawła II przekroczyły próg wrażliwości serca. Jak się przekroczy ten próg, trzeba iść dalej i budować królestwo Boże w sercu drugiego człowieka - powiedział ks. Łukiewicz.

Koła łowieckie w połowie marca zainaugurowały akcję "Pomoc myśliwych medykom". Udało się zebrać ponad 16 tys. zł. Zakupiono środki ochrony osobistej, rękawiczki jednorazowe, fartuchy ochronne, kombinezony. Zostały one przekazane do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Radomiu, prowadzonym przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi Niepokalanej, do szpitali w Przysusze i w Nowym Mieście, a w najbliższych dniach trafią do DPS w Niedabylu.

Zapraszamy do nas: