Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jedyne takie Liceum w Radomiu

poniedziałek, 22 czerwca 2020 10:38 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri zostało powołane w 1991 roku i jest do tej pory pierwszą i jedyną tego typu placówką w mieście i całej diecezji radomskiej. Szkoła założona została przez Kongregację Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu czyli księży filipinów. Jej pomysłodawcą i pierwszynm dyrektorem był ks. prof. Adam Maj.

Szkoła działa we własnym budynku przy ul. Grzybowskiej 22, stale unowocześnianym zgodnie z potrzebami oraz sugestiami rodziców. Dysponuje 19 salami, z których każda ma stałe łącze internetowe, a także tablice multimedialne. Do dyspozycji jest ponadto sala widowiskowa i teatralna „Oratorium św. Filipa”, wykorzystywana przez szkolny teatr SCENE. Służy ona także do organizacji uroczystości szkolnych czy spotkań z ciekawymi ludźmi kultury i nauki.

Szkoła corocznie plasuje się wysoko w rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” i „Rzeczypospolitej”, uzyskując Złotą Tarczę Jakości. Placówka oferuje programy poszerzone z przedmiotów ogólnokształcących (matematyka, język polski, historia, WOS, biologia, chemia, fizyka, geografia, języki obce) zgodnie z prośbami uczniów i rodziców w ramach profili. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na własnej sali crossfit, basenie, na wynajmowanych salach gimnastycznych innych szkół oraz na boiskach „Orlika”.

A więcej o szkole, o naborze i tym ostatnim czasie nauki online, opowiedział nam ks.Mirosław Prasek COr, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri, z którym rozmawiał Wojtek Sałek:

Liceum posiada stronę internetową www.klo.radom.pl, na której zamieszczane są sukcesywnie aktualne wydarzenia z życia szkoły oraz zamieszczony jest formularz rekrutacyjny dla zainteresowanych ósmoklasitów.

Zapraszamy do nas: