Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Maciej Miecznikowski z koncertem dla papieża

czwartek, 25 czerwca 2020 08:25 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W tym roku przypada setna rocznica narodzin papieża Polaka - w najbliższą niedzielę, 28 czerwca o godz. 19.00 w kościele garnizonowym odbędzie się Koncert Papieski w ramach projektu Roberta Grudnia: “2020. Rok Św. Jana Pawła II – Zrozumieć Niepodległą”.

Pamięć o św. Janie Pawle II i jego nauczaniu to myśl przewodnia tegorocznego ogólnopolskiego projektu autorskiego Roberta Grudnia. – Św. Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Siłą słowa i wiary zwyciężył komunizm. Uczył jak zmieniać świat, by był bardziej ludzkim i zajął szczególne miejsce w historii XX wieku. Sejm RP – ogłaszając rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II – nazwał go najważniejszym z Ojców niepodległości Polski. W uchwale, jaką podjął Sejm RP czytamy: „W nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II znajdujemy to, co w naszych dziejach najważniejsze. Jego postawa, Jego nauczanie są głęboko wrośnięte w dzieje naszego narodu” – mówi Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

Fragmenty homilii, listów pasterskich i twórczości artystycznej Wielkiego Polaka przypominać będą koncerty i spektakle słowno-muzyczne, jakie odbędą się w ramach festiwali Roberta Grudnia.

W koncercie wystąpią Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Robert Grudzień.

 

Tag:
Zapraszamy do nas: