Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymi z Radomia zmieniają kurs. Bazylika w Niepokalanowie zamknięta z powodu koronawirusa

poniedziałek, 29 czerwca 2020 10:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ośrodek rekolekcyjny Niepokalanów-Lasek będzie końcowym punktem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Obiekty Bazyliki w Niepokalanowie zostały zamknięte po zdiagnozowaniu u jednego z zakonników zakażenia koronawirusem. 

W tym roku pielgrzymi na szlak w intencji trzeźwości wyszli już po raz 31. Przyświeca im hasło "Nie ma sytuacji bez wyjścia". Chociaż motto tegorocznej pielgrzymki powstało jeszcze przed wybuchem pandemii, to sprawdza się w trudnym czasie pielgrzymowania w reżimie sanitarnym. Na początku pod znakiem zapytania stała cała pielgrzymka. W czwartek, 25 czerwca pielgrzymi wyruszyli, a frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Na szlak wyszło około czterdziestu osób. 

Przed pielgrzymami stanął kolejny znak zapytania: dokąd idziemy, skoro Bazylika zamknięta? Udało się znaleźć cel pielgrzymki zbliżony do pierwotnego. - Wtorkowa Msza św. na zakończenie pielgrzymki sprawowana będzie w ośrodku rekolekcyjnym Niepokalanów-Lasek - wyjaśnia ks. Krzysztof Bochniak - dyrektor 41. Pieszej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa: 

W tym roku pielgrzymowanie odbywa się w reżimie sanitarnym. To zmieniło funkcjonowanie pielgrzymów na szlaku. - Jest specyficznie, musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, również tego sanitarnego - mówi ks. Krzysztof Bochniak: 

Msza św. na zakończenie pielgrzymki sprawowana będzie o godz. 13.00. 

Zapraszamy do nas: