Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Sejmik Łódzki: Ponad 400 tysięcy złotych dla parafii

piątek, 03 lipca 2020 09:31 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał dotacje na prace konserwatorskie przy zabytkach. Łącznie na ten cel samorząd przeznaczył 4 mln zł. Część z tych pieniędzy trafi do parafii na terenie diecezji radomskiej.

Sejmik Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs i udzielił w 2020 roku dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Łącznie rozdysponowana została kwota 4 mln zł. W skali województwa dotacje przyznane zostały 65 podmiotom. Część z nich to parafie na terenie diecezji radomskiej.

Parafia św. Mikołaja w Żeleźnicy na konserwację ołtarza bocznego pw. Najświętszej Marii Panny dostała 23 tys. 100 zł. Klasztor Ojców Franciszkanów w Smardzewicach na prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym w kościele parafialnym pw. św. Anny (etap II) otrzymał wsparcie w wysokości 75 tys. zł. Parafia pw. Narodzenia NMP w Błogiem Szlacheckim na przygotowanie dokumentacji projektowej otrzymała wsparcie w kwocie 54 tys. 800 zł. Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Studziannie na I etap remontu zabytkowego zespołu klasztornego oo. Filipinów otrzymała 75 tys. zł. Tyle samo, czyli 75. tys. zł trafi do parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skotnikach, gdzie wykonane zostaną prace konserwatorskie przy XVIII-wiecznym ołtarzu głównym (II etap). Na wsparcie w wysokości 75 tys. zł może liczyć również parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dąbrowie nad Czarną. Tu wykonane zostaną dodatkowe zewnętrzne okna osłaniające witraże kościoła parafialnego w Dąbrowie nad Czarną wraz z oczyszczeniem oraz konserwacją witraży. Parafia pw. św. Łukasza w Skórkowicach na wykonanie dodatkowych okien ochronnych zewnętrznych w nawie głównej kościoła dostanie 30 tys. zł.

Łącznie parafie diecezji radomskiej z terenu województwa łódzkiego otrzymały z sejmiku 407 tys. 900 zł.

Zapraszamy do nas: