Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Wydarzenia

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu

poniedziałek, 06 lipca 2020 16:35 / Autor: Monika Nowakowska
Fot. Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Jak poinformował Radio Plus Radom, ks. prałat Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, w Domu Księży Seniorów w Radomiu pojawiło się zakażenie koronawirusem.

Po przeprowadzeniu testów przez służby sanitarne, w sobotę potwierdzono obecność koronawirusa u dziesięciu mieszkańców domu, u niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe.

Dlatego też była konieczność hospitalizacji 10 chorych księży w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Tochtermana w Radomiu. Jeden z księży seniorów zmarł w niedzielę. Wszyscy pozostali mieszkańcy i personel domu księży seniorów zostali poddani kwarantannie.

Kanclerz Kurii zapewnia, że dom księży seniorów jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem. Wszyscy mieszkańcy mają zagwarantowane posiłki, które są dostarczane do ich mieszkań, natomiast tych, którym potrzebne są: bezpośrednie wsparcie i pielęgnacja wspierają pracownicy Domu, a także dwaj bracia zakonni ze Wspólnoty Chrystusa Cierpiącego w Kałkowie, którzy od godzin popołudniowych pracują jako wolontariusze.

Zapraszamy do nas: