Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Wydarzenia

Odpust Przemienienia Pańskiego w Paradyżu

wtorek, 04 sierpnia 2020 11:37 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przed nami odpustowe uroczystości w parafii Przemienienia Pańskiego w Paradyżu.

Odpustowe uroczystości rozpoczną się już w środę (5 sierpnia) wieczorem. O godzinie 18.00 na cmentarzu odprawiona zostanie msza święta. Na godzinę 23.00 zaplanowano drogę krzyżową w krużgankach, a o północy odpustową pasterkę. Tego również dnia, czyli w przededniu odpustu, z parafii w Mroczkowie Gościnnym wyruszy do Paradyża tradycyjna nocna piesza pielgrzymka. Pątnicy spotkają się o godzinie 6.00 na mszy świętej. Po niej wyruszą do Paradyża, gdzie dotrą około godziny 17. Pielgrzymka zorganizowana zostanie po raz dwunasty.

Główne uroczystości odpustowe odbywać się będą w Paradyżu w czwartek, 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego. Jak wyjaśnia proboszcz, ks. prałat Adam Myszkowski, msze święte tego dnia w paradyskim sanktuarium odprawione zostaną o godzinie 8, 10, 12.30 i 16.

Sumie o 12.30 przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński, który wygłosi kazanie odpustowe i poprowadzi procesję eucharystyczna po parku przykościelnym. W związku z panującą epidemią proboszcz przypomina wszystkim o konieczności zastosowania się do wymogów sanitarnych podczas uczestnictwa w uroczystościach. Chodzi o zakładanie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.

Dopełnieniem odpustowych uroczystości będzie zaplanowany na 15 sierpnia koncert organowy. Rozpocznie się on w paradyskim sanktuarium o godzinie 19.00. Będzie to czternasta edycja tego wydarzenia.