Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Pielgrzymi z Kozienic są już w drodze [galeria]

wtorek, 04 sierpnia 2020 12:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W tym roku pielgrzymi zostali wystawieni na szczególną próbę z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to Grupa 18 z Kozienic licząca około pięćdziesięciu osób wyruszyła dzisiaj na pielgrzymi szlak w kierunku Częstochowy.

Dla kozienickiej grupy 18 jest to szczególny rok nie tylko ze względu na wyjątkowe okoliczności. Tegoroczna pielgrzymka jest trzydziestą zorganizowaną, która wyszła z Kozienic. Jakie jubileuszowe intencje niosą kozieniczanie przed obliczę Matki Boskiej Jasnogórskiej:

Ta pielgrzymka będzie wyglądała inaczej niż poprzednie. Z powodu reżimu sanitarnego podróżni będą nocowali w namiotach i to pojedynczo. Będą musieli też przestrzegać szeregu zasad i obostrzeń związanych z profilaktyką przed koronawirusem. Jednak dla większości, podwójny trud pielgrzymki był tylko dodatkową motywacją:

Jak powiedział dyrektor pielgrzymki ks. Wiesław Janowski, trzeba z pokorą podejmować wyzwania jakie stawia przed nami Bóg:

Ze względu na zaistniałe okoliczności, w tym roku grupa z Kozienic jest mniejsza i liczy około pięćdziesięciu pielgrzymów. Jednak na mszy o godzinie 9 w kościele Św. Krzyża towarzyszyła im duża liczba osób, które przyszły, aby pomodlić się z nimi za bezpieczną podróż i pożegnać:

Pielgrzymów przyszedł też osobiście pożegnać starosta kozienicki Andrzej Jung:

Czego natomiast swoim parafianom życzy na czas drogi proboszcz parafii Św. Krzyża ks. kan. Kazimierz Chojnacki:

Pielgrzymi dojdą do celu 13 sierpnia.