Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Na pielgrzymkę biegowo i rowerowo

piątek, 07 sierpnia 2020 14:42 / Autor: Michał Kaczor
fot. Mariusz Pawlik/FB
Michał Kaczor

11 sierpnia z Radomia wyruszy pielgrzymka biegowa, a z Pionek rowerowa. W tym roku grupy będą mniej liczne.

Pielgrzymka, jak co roku, przybiera różne formy. Oprócz tradycyjnej - pieszej - na Jasną Górę wyruszą biegacze i rowerzyści.

- Pielgrzymka biegowa będzie praktycznie taka sama, jak dotychczas. Będzie to pielgrzymka sztafetowa. Poruszamy się kolumną towarzyszących samochodów. Istotną zmianą jest kwestia noclegowa. Nocujemy w namiotach jednoosobowych. Nasza kolumna będzie złożona jedynie z samochodów osobowych. Nie korzystamy z busów i autokarów. W autach będą załogi trzyosobowe - mówi Tadeusz Kraska, organizator pielgrzymki biegowej.

W pielgrzymce biegowej w tym roku weźmie udział 30 osób. Pątnicy wyruszą we wtorek z placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Również 11 sierpnia z Pionek wyruszy pielgrzymka rowerowa. Pątnicy dojadą na Jasną Górę w trzech etapach.

- Trzy etapy, dwa noclegi. Pierwszy etap 110 km, drugi 105 km, a trzeci 45 km. W tym roku zainteresowanie było bardzo duże. Zgłosiło się 35 pielgrzymów. Dołączył do nas ks. Marcin Cabaj z parafii św. Barbary w Pionkach oraz siostra Alweria - mówi Marcin Makuch, organizator pielgrzymki.

Rowerzyści będą mieli przerwy na modlitwę i na regenerację.

Ze względu na pandemię, do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy obie pielgrzymki wyruszą na Jasną Górę.

Pielgrzymka rowerowa wyruszy we wtorek (11 sierpnia) sprzed kościoła św. Maksymiliana Kolbe po mszy świętej, która rozpocznie się o 7:00.