Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Pieszo, rowerem, a dzisiaj biegiem - wszyscy na Jasną Górę! [zobacz fotogalerię]

wtorek, 11 sierpnia 2020 08:15 / Autor: Beata Okulińska
fot. Radio Plus Radom
Beata Okulińska

30 biegaczy wystartowało dziś do Częstochowy. Pielgrzymka Biegowa Diecezji Radomskiej na Jasną Górę odbywa się już po raz dziewiąty. W tym roku w ograniczonym składzie w związku z panującą epidemią.

Pielgrzymka biegowa tradycyjnie rozpoczęłą się mszą św. w kościele Chrystusa Kapłana przy ulicy Młyńskiej 23/25 w Radomiu. We mszy św., oprócz biegaczy, uczetniczyli także ich bliscy i przyjaciele. 

Biegacze do Czestochowy niosą intencje prośby i dziękczynienia swoje i powerzone przez innych. "Biegniemy z radością i modlitwą w sercach" - mówili przed startem:

Organizatorem Pielgrzymki Biegowej, jak co roku, jest Stowarzyszenie "Biegiem Radom". Prezes Stowarzyszenia Tadeusz Kraska powiedział, że mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią, biegacze wyruszają na szlak pełni nadziei:

Przewodnikiem duchowym pielgrzymów jest ks. Piotr Popis, proboszcz parafii Skotniki, który zapewnił, że biegacze w drodze do Częstochowy będą modlić się za wszystkich pielgrzymów duchowych i tych, którzy w tym roku nie mogli pobiec do Jasnogórskiej Pani. Tuż przed startem biegacze odmówili jeszcze współnie modlitwę, a potem ruszyli w kierunku Kowali: