Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Strażacy z Kozienic mają nowego duszpasterza

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 10:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Sanktuarium w Wysokim Kole zawsze odgrywało ważną rolę dla strażaków z naszego regionu, którzy odbywali tam coroczne pielgrzymki. Teraz nabrało podwójnego znaczenia, gdyż kustosz sanktuarium ks. Szymon Mucha został duszpasterzem strażaków PSP i OSP z powiatu kozienickiego.

Historia pielgrzymek do Wysokiego Koła sięga wielkiej powodzi z 2010 roku. Wtedy nawiązała się współpraca między ks. Muchą, proboszczem parafii w Wysokim Kole, a strażakami, którzy bronili wałów wiślanych w pobliskim Regowie. - W tym roku strażacy pielgrzymowali do sanktuarium po raz dziesiąty, aby dziękować Bogu za opiekę w czasie akcji – powiedział ks. Mucha:

W lipcu ks. Mucha został mianowany przez biskupa Diecezji Radomskiej Henryka Tomasika na kapelana strażaków PSP i OSP w powiecie kozienickim.

Jak podkreśla nowy duszpasterz strażaków, każdy kapelan odpowiedzialny jest za opiekę duchową nad daną grupą zawodową. - Strażacy w czasie wykonywania swojej pracy często balansują na granicy życia i śmierci. Chcę im pokazać, że w ich walce z żywiołem obecny jest także Bóg, który jest mocniejszy od tego żywiołu – powiedział ks. Mucha:

Dotychczasowym kapelanem strażaków w powiecie był ks. Jerzy Dziułka, proboszcz parafii w Cecylówce i wicedziekan dekanatu kozienickiego, który zmarł w lutym tego roku.