Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Diecezja radomska przekazała 235 tys. zł na stypendia Fundacji DNT

piątek, 04 września 2020 14:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Diecezja radomska przygotowuje się do 20. Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony 11 października pod hasłem: "Totus Tuus". Jednym z jej wymiarów będzie publiczna zbiórka na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W czasie ubiegłorocznej zbiórki zebrano w diecezji radomskiej 235 tys. złotych.

Ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powiedział, że zebrana kwota pozwoli na ufundowanie kilkudziesięciu rocznych stypendiów. - To rzecz bardzo istotna z powodu trwającej epidemii koronawirusa. Wiele rodzin martwi się o swoją przyszłość, o pracę, dlatego te środki nabierają w tym roku szczególnego znaczenia. Zachęcam do ducha solidarności również i w tym roku. Nie możemy zapominać o ambitnych ludziach, którzy chcą się kształcić, rozwijać swoje skrzydła - powiedział ks. Kowalczyk na antenie Radia Plus Radom:

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 20 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku obejmuje pomocą ok. 2000 osób z 40 diecezji Polski. Stypendium mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy oraz szkół średnich. By ubiegać się o pomoc uczniowie muszą mieć wysoką średnią: w szkole podstawowej powyżej 4,8, a w liceum powyżej 4,5. Pieniądze na stypendia pochodzą z przykościelnej i publicznej zbiórki pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego, z ofiar darczyńców i 1% podatku dochodowego. Warto podkreslić, że pomoc finansowa towarzyszy stypendyście do ukończenia studiów. 

20. Dzień Papieski w tym roku obchodzony będzie 11 października pod hasłem „Totus Tuus". Organizatorzy zapraszają do jego organizacji, budując tym samym "żywy pomnik" św. Janowi Pawłowi II!